Kontuzja kolana a Technika Bowen’a

Posted

Kontuzja kolana a Technika Bowen’a

Staw kolanowy jest największym i najbardziej narażonym na kontuzje stawem człowieka. Prawidłowa czynność tego stawu decyduje o ruchach kończyn dolnych oraz całego narządu ruchu. Nadmierne eksploatowanie stawów, uprawianie sportu oraz nadwaga powoduje to najczęstsze pojawiające się przyczyny kontuzji kolan.
Do najczęstszych schorzeń kolana zaliczyć należy: uszkodzenia więzadeł krzyżowych kolana, niestabilność kolana, uszkodzenie łąkotki, uszkodzenie chrząstki, chondromalacja oraz gonartroza.

 .

 

Przyczyną uszkodzenia więzadła jest zazwyczaj uraz – skręcenie w skutek gwałtownego przeprostu lub maksymalnego zgięcia w stawie. Tego typu kontuzja kolana występuje niezwykle często u osób aktywnie uprawiających sport (narciarstwo, piłka nożna). Uszkodzeniu więzadła towarzyszy silny ból i obrzęk stawu.

 .

 

Rozwiązaniem takiego problemu jest Technika Bowen’a. Leczenie opiera się na zestawie precyzyjnych ruchów i ucisków na tkance miękkiej człowieka, koncentrując się na pracy z powięzią. Technika w prosty sposób przywraca naturalną harmonię w organizmie, tym samym wprawia ciało w system samoleczenia. Dzieje się tak, ponieważ specjalne chwyty na mięśniach i tkance miękkiej wysyłają informację do mózgu, który w odpowiedzi mobilizuje siły samosterownicze wokół danego miejsca, a następnie całego organizmu.

Return to Top ▲Return to Top ▲