O technice

Terapia Bowena

Technika Bowena uznana jest za jedną z najefektywniejszych, całościowych metod wspomagających leczenie schorzeń i urazów na całym świecie. Powszechnie stosowana jest od ponad 40 lat. Oddziałuje na całe ciało, jest delikatna, nieinwazyjna i przede wszystkim skuteczna. Stosować mogą ją osoby w każdym wieku, osoby obłożnie chore oraz sportowcy z kontuzjami lub w celu poprawy swej wydolności.

Jej działanie opiera się na formie neuro-mięśniowego przeprogramowania. Działa zarówno przez układ nerwowy na poziomie strukturalnym i mięśniowym, oraz przez układ limfatyczny i krążenie. Koncentruje się na zdolnościach naszego organizmu do samolecznia i przywracania naturalnego balansu i równowagi. Delikatne i precyzyjne ruchy Bowena wysyłają informację do mózgu, który po przetworzeniu wysyła informacje zwrotne, które uruchamiają procesy samolecznicze.

Technika Bowena to zupełnie nowa koncepcja pracy z ciałem. Nie pochodzi, ani nie jest podobna do żadnej innej znanej dotąd metody. Ruchy Bowena stymulują pracę prioreceptorów, czyli receptorów czucia głębokiego obwodowego układu nerwowego. Pośród wielu korzyści, które przynosi Terapia Bowena, warto zwrócić uwagę na:

  • Mięśnie rozluźniają się, napięcia ustępują. Terapeuta nie uciska jednak bezpośrednio mięśni, jak ma to miejsce w masażu.
  • Wszelkie skrzywienia prostują się, bez udziału fizycznej, siłowej manipulacji stawami i kośćmi.
  • Poprawie ulega również przepływ energii w meridianach, jednak Terapia Bowena nie opiera się na meridianach i nie przypomina zabiegów akupunktury, czy akupresury.
Przez cały zabieg, pacjent wprowadzany jest w stan głębokiego relaksu, podczas którego leczone jest nie tylko jedno konkretne schorzenie, ale całe ciało człowieka! Dzięki tej technice możesz w prosty sposób pomóc sobie i innym pokonać wszelkie problemy zdrowotne.
 
 

Return to Top ▲Return to Top ▲