Leczenie zespołu cieśni nadgarstka Techniką Bowen’a

Posted

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka Techniką Bowen’a

Zespół cieśni nadgarstka powstaje on na skutek intensywnego i długiego ucisku nerwu pośrodkowego. Przyczyną tego ucisku jest najczęściej obrzęk zapalny nerwów i tkanek, jednak może to być też efekt pourazowego lub zwyrodnieniowego ograniczenia kanału nadgarstka. Początkowe objawy są dość niepozorne, ponieważ pojawia się mrowienie w nadgarstku i palcach, jednak z czasem zaczynają zanikać mięśnie kłębu, a chory ma problem z zaciśnięciem dłoni w pięść, a nawet utrzymaniem w niej przedmiotów.

 

Pierwsze objawy zespołu cieśni kanału nadgarstka są niepozorne, pojawiają się zwykle po przepracowaniu, później w nocy. Są to na początku „dziwne” odczucia dotykające kciuka i dwóch najbliższych mu palców. Czasami też czwartego palca. Mały palec praktycznie nigdy nie jest dotknięty schorzeniem. Te nietypowe odczucia to głównie wrażenie kłucia, czasami palenia. Niedługo potem zaczyna odczuwać się odrętwienie palców od kciuka do serdecznego włącznie.

 

Bardzo duża część przypadków zespołu cieśni nadgarstka powodowana jest przez nas samych z powodu albo przeciążenia nadgarstka albo wykonywania różnych czynności w niewłaściwy sposób.Jeśli jesteśmy zawodowymi sportowcami to raczej musimy sobie ryzyko schorzenia wkalkulować w ogólne ryzyko zawodowe. W innych przypadkach powinniśmy zadbać o właściwą higienę pracy.W pracy z kolei musimy urządzić sobie odpowiedni grafik chociażby krótkich przerw oraz eliminować zagrożenia zupełnie trywialne, które tworzymy przez własną nieroztropność. Kluczowym przykładem, powtarzanym wręcz do znudzenia przez wszystkich lekarzy, jest dbanie o właściwe podparcie nadgarstków podczas pracy z komputerem.

Dotyczy to wszystkich osób, nie tylko informatyków. Nawet rozmowa przy użyciu komunikatorów tekstowych jest bardzo wyczerpująca dla nadgarstka.

 

Leczenie tej przypadłości może być bardzo proste i zupełnie nieinwazyjne. Można śmiało zapomnieć o skomplikowanych operacjach i kosztownych rehabilitacjach. Leczenie opiera się na zestawie precyzyjnych ruchów i ucisków na tkance miękkiej człowieka, koncentrując się na pracy z powięzią. Technika w prosty sposób przywraca naturalną harmonię w organizmie, tym samym wprawia ciało w system samoleczenia. Dzieje się tak, ponieważ specjalne chwyty na mięśniach i tkance miękkiej wysyłają informację do mózgu, który w odpowiedzi mobilizuje siły samosterownicze wokół danego miejsca, a następnie całego organizmu.

 

 

Return to Top ▲Return to Top ▲